Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Neinvestujte zbytočne do vybavenia auta

Firma Apple sa umúdrila a s príchodom iOS 12 sa postarali o jednú podstatnú novinku. Umožnil aplikáciam tretích strán zrkadliť navigáciu na displeji automobilu. A vývojari okamžite prišli s aktualizáciami navigačných a my sme neváhali a otestovali to na multimediálnych jednotkách Kenwood.
Kým neprišla verzia iOS 12, boli ste obmedzený s funkcionalitou CarPlay používať iba aplikáciu ktorá je v týchto systémoch predinštalovaná. Ruku na srdce, je síce dobrá, ale existujú lepšie. Napr. či už Google Maps alebo veľmi populárna aplikácia Waze.

Aplikácia od Google bola s uvedením iOS 12 okamžite použiteľná s CarPlay a Waze to trvalo len pár dní čo vydali aktualizáciu aplikácie a je kompatibilná s CarPlay. Na stránke Apple uvádza výrobca iba kompatibilitu so značkami automobilov s ktorými je CarPlay funkčné, ale už neuvádza výrobcov multimediálnych jednotiek. Toho sa nemusíte obávať. Ak jednotka podporuje CarPlay, tak bude podporovať aj novú funkcionalitu.

Kenwood DMX7018DABS
My sme si na test zobrali 2-DIN jednotku Kenwood DMX7018DABS. Je to jednotka, ktorú nainštalujete do akéhokoľvek automobilu aj vďaka plytkej montážnej hĺbke (7.5cm). Samotná jednotka sama o sebe veľa toho nedokáže. Nemá to ani CD/DVD mechaniku a dokážete počúvať len FM či DAB rádio. Všetko sa mení pripojením USB kľúča z ktorého dokážete prehrať takmer čokoľvek. Hudbu vo formátoch mp3, wma, aac, wav či flac. Obrázky vo formáte JPG, BMP a PNG. Videá s interným kodovaním mp1, mp2, mp4, h.264, mkv a wmv. Jednotka dokonca podporuje USB kľúč či externý harddisk naformátovaný aj ako NTFS.

Kenwood DMX7018DABS
Pripojením telefónu s operačným systémom Android alebo iOS, ktorý už dnes takmer vlastní ktokoľvek, získavate niekoľko násobne viac. Cez Kenwood DMX7018DABS môžete telefonovať pomocou bluetooth konektivity a aj streamovať hudobný obsah. A keď pripojíte telefón káblom, získate rozhranie CarPlay či Android Auto.

Kenwood DMX7018DABS
Toto rozhranie ktoré ovládate z hlavnej jednotky, je prispôsobené vďaka čistému a ľahko použiteľnému rozhraniu a je ho možné používať aj za jazdy. Stačí len aby bola zapracovaná do aplikácii táto podpora. Okrem štandardných funkcií ako telefón, mapy, správy a hudba už sú v ponuke aj aplikácie ako WhatsApp, Spotify, TuneIn Radio. Hlavne čo využijete, je podpora aplikácie Waze, ktorú ovládate z veľkej obrazovky nainštalovanej jednotky.

Nemusíte tak kupovať niekoľko násobne drahšiu jednotku so zabudovanou navigáciou, keďže môžete využiť aj tú, čo máte v telefóne. Len pripojíte telefón a môžete vyraziť. Môžete si vybrať z niekoľkých hlavných jednotiek, len si pozrite, či obsahuje model funkciu CarPlay či Android Auto.

Kenwood DMX7018DABS

Pošlite článok známemu