Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

KENWOOD DRV-A301W: Autokamera do každého auta

Autokamery sa stávajú už neoddeliteľnou súčasťou výbavy automobilov, ako autorádio či navigácia. Taká kamera Vám pomôže najmä pri poistných udalostiach, ale aj ako doplnková spomienka z dovolenky. Jednu z takýchto autokamier sme za vás otestovali.
Kamery od značky KENWOOD, patria k tým, čo môžete ihneď po zakúpení začať používať. Stačí len zapojiť. To sme si otestovali, keď sme stáli v zápche na diaľnici smerom do Bratislavy. V batohu máme kameru na test a z dlhej chvíle sme si ju otvorili. Stačilo dať len držiak na sklo, zapojiť kábel do držiaka a osadiť kameru. A to je všetko! V kamere je už aj predinštalovaná 16GB pamäťová microSD karta. Odpadá vám tak aj nákup takejto drobnosti, bez ktorej kamery sú nepoužiteľné. Pri prvom zapnutí, sa nás kamera aj niečo pýta, ale všetko len potvrdíme.

Kenwood DRV-A301W

Nemusíte nič nastavovať. Ani taký detail, ako je dátum a čas. To si nastaví autokamera sama zo satelitných družíc pre určovanie vašej polohy. Áno, v kamere je zabudovaný GPS prijímač, aby ste na videu videli súradnice, kde ste sa nachádzali. Okrem toho je v kamere aj 3-osý G-senzor pre rozpoznávanie kolízii či WiFi modul. WiFi konektivita slúži pre komunikáciu s aplikáciou nainštalovanou vo vašom telefóne. Pomocou aplikácie vo vašom telefóne si môžete detailne nastaviť parametre vašej kamery, prehrávať záznamy, alebo vybrané záznamy si preniesť aj do telefónu.

Nám sa najviac páčil šikovný a nenápadný držiak na kameru. Výrobca vypočul želania a aj naše pripomienky a teraz už je dodávaný tzv. "aktívny držiak". Čo to znamená? Do samotného držiaku si zapojíte aj napajáci kábel a nemusíte ho zapájať do samotného tela autokamery ak si ju beriete neustále so sebou. Keď nastúpite do auta, len osadíte kameru do držiaka, k čomu vám pomôžu aj magnety a môžete vyraziť. Žiadne dodatočné sa "hranie" s káblom.

Kenwood DRV-A301W

Samotný napájací kábel je dodávaný v dĺžke až 4m. Tak dlhý kábel je kvôli tomu, aby ste si ho mohli zapracovať do interiéru od autozapaľovača a nemali ho len tak krížom cez palubnú dosku.
Kenwood DRV-A301W

Vyhotovenie samotnej kamery je kvalitné z tvrdého plastu a vyzerá to tak, že vydrží aj drsnejšie zaobchádzanie. Aj keď vám kamera padne na zem, nič by sa nemalo stať. Nikde nič nevyčnieva. Jediné mechanické veci sú slot na microSD kartu a ovládacie tlačídla s ktorými ovládate celú kameru. Aj keď v dnešnej dobe to nabáda k tomu, ovládať kameru pomocou dotykovej obrazovky, za jazdy by ste to určite nechceli. Práve tlačídla sú vynikajúce.

V prostredí kamery sa budete pohybovať intuitívne a nevyžaduje to ani štúdium manuálu. Pomáha k tomu aj možnosť, zvoliť si prostredie kamery v českom jazyku. Žiadne komplikované nastavenie. Vlastne si ani nemusíte nič nastavovať.

Kenwood DRV-A301W

Kamera nahráva štandardne vo FullHD pri 30 snímkoch za sekundu. To bohate stačí na zaznamenanie všetkých podstatných informácii. Dokonca ani jazda v noci nerobí kamere žiaden problém. To preto, že výrobca siahol po svetelnom objektíve s hodnotou F1.8. Boli sme sami prekvapení, ako dokáže zaznamenať dianie takmer vedľa vozidla. Kamera KENWOOD DRV-A301W zaznamenáva až v 138° uhle! Tu nie je výrobcovi čo vytknúť. Len jeden detail. Prečo zvolil pre napájanie a komunikáciu obstarožné miniUSB rozhranie? Asi kvôli cene. Určite by mu svedčalo aspoň microUSB, keď už nie moderné USB-C. Ale to je len malý detail.

Videá si môžete z kamery stiahnúť priamo cez telefón už v aute. Podporované sú operačné systémy Android aj iOS. Ak si zoberiete kameru domov, môžete si ju pripojiť k počítaču. Tam sa bude identifikovať ako klasický USB disk. Ale nainštalujte si software pre Mac OS alebo Windows a uvidíte všetky potrebné informácie z jazdy. Tu si videá môžete dodatočne rozstrihať, alebo spojiť podľa potreby.

Kenwood Dash Cam iOS

Za cenu xyz € sa jedná o výborný doplnok do výbavy auta, ktorý vám bude kryť chrbát v prípade dokazovania viny či neviny. Poslúži vynikajúco aj ako zaznamenanie vašej cesty na dovolenku.

Súvisiace produkty

Pošlite článok známemu